| 07 اسفند 1399

 

 

En | Fa

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه های راهسازی شرق هرمزگان بازدید کرد

 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه های راهسازی شرق هرمزگان بازدید کرد

دکتر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه مسوولان استانی و نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از روند اجرای پروژه های راهسازی شهرستان بشاگرد بازدید و از نزدیک پیشرفت فیزیکی پروژه ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.
دوشنبه، 15 دی 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی هرمزگان، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در حاشیه این بازدید گفت: راه فرعی بیخ کهنو – دولت آباد - شمسون در شهرستان بشاگرد به طول تقریبی 102 کیلومتر در۴ قطعه و با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

 

وی در ادامه به روند احداث پروژه اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی محور مذکور در چهار فاز در دستور کار قرار دارد که در قطعه نخست آن، راه ارتباطی روستاهای کلاهو – بیخ کهنو به طول 15 کیلومتر به بهره برداری رسیده  است و در قطعه دوم نیز با ساخت راه بیخ کهنو به طول 17 کیلومتر ادامه مسیر به روستای دولت آباد متصل می گردد که عملیات اجرایی آن از 6۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

 

مدیرکل راه وشهرسازی هرمزگان اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه سوم به طول 18 کیلومتر تا روستای برکهنک اخیرا پس از سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به شهرستان بشاگرد آغاز شده است و قطعه چهارم محور مذکور نیز در مرحله ابلاغ به اداره کل راه و شهرسازی استان است.

 

این مسئول تشریح کرد: احداث این راه علاوه بر برخوردار نمودن یک هزار و 166 نفر از راه مناسب آسفالته باعث کاهش مسافت بین مرکز بشاگرد و روستاهای تابعه می شود.

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در خصوص محور 14 روستا نیز ابراز کرد: محور 14 روستا به طول حدود 47 کیلومتر است که از روستای پاهتک شروع می شود و در طول مسیر از روستاهای وائن – کارنگی – درگوئن – کارامون – اسفند – دهیج- عبور کرده و نهایتا به دوراهی کرت زنی در مسیر اصلی میناب - سندرک ختم می شود.

وی افزود: فاز یک محور مذکور به طول 11 کیلومتر در سنوات گذشته زیرسازی و آسفالت شده است و قطعه دوم و سوم نیز با حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

 

رضایی با اشاره به اینکه مطالعه و طراحی مسیر قطعه چهارم محور مذکور نیز صورت گرفته است گفت: با احداث 15 کیلومتر قطعه چهارم مسیر شهرستان میناب به بشاگرد حدود 50 کیلومتر کوتاه می شود.

 

 مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: کاهش استهلاک ، سهولت رفت و آمد، مصرف سوخت و تسریع در ارسال محصولات دامی روستاییان به مرکز شهر بشاگرد از دیگر فواید احداث این راه های فرعی است.

 

دکتر نوبخت معاون رییس‌جمهور ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی پروژه ها اعم از پیمانکار و مسئولین راه و شهرسازی خواستار تکمیل پروژه های طی یک برنامه زمان بندی مدون و مطلوب شد و تاکید کرد: با رعایت برنامه زمانبندی و رفع موانع اجرایی، می بایست هرچه سریعتر امکان استفاده شهروندان محترم از خدمات انجام گرفته فراهم گردد.

وی  با اشاره  به میزان کل راه آسفالته این شهرستان که 111 کیلومتر است تصریح کرد: تا پایان دولت 112 کیلومتر دیگر آسفالت و 300 کیلومتر جاده سازی خواهد شد و با از بن بست خارج شدن شهرستان، از 4 جهت به شهرستان و استانهای همجوار دسترسی خواهد داشت.

معاون رییس جمهور در پایان دستورهای لازم برای گره‌گشایی از این پروژه‌ها و نیز حل مسایل و مشکلات مردم این خطه محروم را صادر کرد.

تصاویر
  • رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه های راهسازی شرق هرمزگان بازدید کرد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها