عملكرد شبكه شهري هرمزگان گوياي وجود شكاف بين شهرهای استان است

 عملكرد شبكه شهري هرمزگان گوياي وجود شكاف بين شهرهای استان است

مدير شهرسازي و معماري راه و شهرسازی هرمزگان گفت: با توجه به اهميت شهر بندرعباس به عنوان مركز استان، در ساليان اخير شاهد رشد شتابان و بي رويه اين شهر هم به لحاظ جمعيت و هم به لحاظ وسعت و از طرف ديگر شاهد رشد و رونق كمتر شهرهاي غرب و شرق استان بوديم.
چهارشنبه، 01 شهریور 1396 | امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، دکتر ابراهیم رستم گورانی با اشاره به نقش و موقعیت مهم استان هرمزگان در زمینه توسعه اقتصاد غیرنفتی و ترانزیت کالا و همچنین توسعه سواحل مکران ، افزود: عملكرد شبكه شهري استان هرمزگان گوياي وجود شكاف بين مركز استان با شهرهاي متوسط و همچنين شهرهاي متوسط با كوچك است.
وی افزود: توجه به توسعه متوازن شهرهاي شرق و غرب استان به لحاظ توسعه شهري پايدار مي تواند مشكلات شهر مركز استان را كاهش داده و از بارگذاري هاي غيرضروري در اين شهر بكاهد و همچنين روند مهاجرت را معكوس نمايد. از طرف ديگر تعيين تكليف زمين ها و اراضي كه به عنوان ذخيره در طرح هاي توسعه شهري در نظر گرفته شده اند باعث جلوگيري از تصرف بي رويه و بي برنامه اين اراضي مي گردند كه در اين راستا اداره كل راه و شهرسازي استان اقدام به آماده سازي اين اراضي با توجه به نياز مردم هر شهر به سكونت و ساير خدمات شهري با همكاري شهرداري ها نموده است.
گوراني گفت: اين امر گام مثبتي در راستاي تحقق توسعه شهرهاي شرق و غرب استان هم به لحاظ توسعه متوازن شهري و هم جلوگيري از تصرف اراضي و جلوگيري از تضييع حقوق دولت در اين شهرها مي باشد. از آنجايي كه اين اراضي هم براي سكونت و هم خدمات شهر درنظر گرفته شده اند، تصرف آنها مي تواند شهر را از خدمات زيربنايي و روبنايي محروم نمايد.
مدير شهرسازي و معماري راه و شهرسازی هرمزگان اظهار اميدواري كرد كه با توجه به اين برنامه بتوانيم گام موثري از لحاظ اجراي ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري و همچنين حفظ و استفاده بهنه و برنامه ريزي شده از اراضي، بهبود سيما و منظر شهري در استان و مهمترين اولويت اصلي كه تامين نيازهاي سكونتي، رفاهي و خدماتي شهروندان است برداريم.
به گفته وی، در اين راستا در شهرهاي ميناب، سيريك و جاسك در شرق استان و همچنين بندرلنگه، بندركنگ و بستك در غرب استان اقداماتي صورت پذيرفته كه مي تواند زمينه توسعه همه جانبه را فراهم نمايد.

تصاویر
  • عملكرد شبكه شهري هرمزگان گوياي وجود شكاف بين شهرهای استان است
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها