| 31 شهریور 1399

 

 

En | Fa

طرح مکانیابی شهر جدید مکران جاسک تصویب شد

 طرح مکانیابی شهر جدید مکران جاسک تصویب شد

مکانیابی شهر جدید مکران از توابع جاسک در جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری، روستایی، عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان بررسی و تصویب شد.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 | امتیاز: Article Rating
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی هرمزگان، آرش رضایی مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر کارگروه امور زیربنایی استان هرمزگان ، با اشاره به بررسی طرح ایجاد شهر جدید در سواحل مکران، عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی در راستای وظایف قانونی خود و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص توسعه سواحل جنوب بویژه منطقه مکران و همچنین وعده رئیس جمهور محترم در سفر به استان هرمزگان در سال 93، احداث شهر جدید در منطقه جاسک برای برآوردن نیازهای سکونتی، پشتیبانی، خدماتی و برنامه های کلان توسعه صنعتی، پایانه صادراتی نفت و صنایع و زیرساخت های جانبی، استقرار نیروهای نظامی و دریایی، مکان یابی و ایجاد شهر جدید در شهرستان جاسک را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی های صورت پذیرفته با شرکت عمران شهرهای جدید و مهندسین مشاور شهرساز و همچنین بازدید از محل و برگزاری جلسات متعدد راهبردی، حاصل مطالعات، ضرورت ایجاد شهر جدید در منطقه را اثبات نموده و براساس شاخص های فنی در حوزه های مختلف مکان مناسبی به زمین تقریبی 3500 هکتار و در نزدیکی روستای کوه مبارک و در فاصله 30 کیلومتری غرب جاسک پیشنهاد شده است.

به گفته وی، این شهر با توجه به طرح های توسعه سواحل مکران و اسکان قابل توجه جمعیت در این منطقه در راستای سیاست‌های توسعه سواحل مکران احداث می‌شود و در افق ۲۰ ساله ظرفیت استقرار حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را خواهد داشت.

این طرح پس از تصویب در کارگروه امور زیربنایی و سپس تائید آن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع شد.
تصاویر
  • طرح مکانیابی شهر جدید مکران جاسک تصویب شد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها