بهره برداری از ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۷۷ کیلومتر بزرگراه ساحلی

 بهره برداری از ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۷۷ کیلومتر بزرگراه ساحلی

دکتر حسن روحانی در سفر به استان هرمزگان دستور بهره برداری از ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان هرمزگان را صادر کرد.
یکشنبه، 13 اسفند 1396 | امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، رئیس جمهوری در مراسمی که از طریق ویدئو کنفرانس با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برقرار شد دستور بهره برداری از ۱۰۰۰ کیلومتر راه و روستایی، ۷۷ کیلومتر از کریدور نوار ساحلی (بندر لنگه_ پارسیان_جاسک) را صادر کرد.
رئیس جمهوری همچنین دستور آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی بافت ناکارآمد محله چاهستانی شهر بندرعباس در قالب ۵۰۰۰ واحد مسکونی را صادر کرد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه 50 درصد جمعیت استان هرمزگان در روستاها زندگی می کنند، افزود: استان هرمزگان به دلیل شرایط سکونت در حوزه راه روستایی با کمبودهایی موجه بود که این وزارتخانه برای بهبود شرایط از سال گذشته عملیات احداث هزار کیلومتر راه روستایی را آغاز کرد.
وی افزود: این میزان راه روستایی در مدت زمان یکسال در استان هرمزگان احداث شد.
آخوندی همچنین به ایجاد نوار ساحلی گفت: بخشی از این کریدور از استان هرمزگان می گذرد که در این مرحله 77 کیلومتر آت تکمیل شده است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به بافت جمعیتی شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: حدود 200 هزار نفر در شهر بندرعباس شرایط مناسبی از لحاظ بافت شهری ندارند از این رو عملیات برنامه ریزی برای بازآفرینی شهری در بندرعباس آغاز کرده ایم تا شرایط زندگی در بافت ناکارآمد فراهم آید.

تصاویر
  • بهره برداری از ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۷۷ کیلومتر بزرگراه ساحلی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها