المان های شهری باید ریشه در هویت شهری شهرها داشته باشند

 المان های شهری باید ریشه در هویت شهری شهرها داشته باشند

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از رسیدن به نتیجه قابل قبول در پیاده سازی المان های شهری در هرمزگان خبر داد.
دوشنبه، 21 اسفند 1396 | امتیاز: Article Rating

ابراهیم رستم گورانی در همایش شهرداران هرمزگان افزود: با هم اندیشی و همفکری که با شهرداران تمامی شهرهای استان صورت گرفته است در حوزه المان های شهری به نتیجه مناسبی دست پیدا کرده ایم.
وی با بیان اینکه در ساخت المان های شهری باید چند نکته را در نظر داشت، اظهار داشت: وضعیت جغرافیای شهر، فرهنگ زندگی و پوشش مردم شهر و مبحث اقتصادی ساخت المان می¬توان نتیجه بهتری را در احداث المان شهری گرفت .
مدیر معماری و شهرسازی راه و شهرسازی هرمزگان با تاکید بر مشارکت شهروندان در ساخت المان های شهری خاطرنشان کرد، برگزاری مسابقات طراحی و ساخت المان شهری میتواند ایده های بسیار خوبی را به شهرداران بدهد، لذا همه شهرداران باید از این ظرفیت استفاده کنند .
وی افزود: اکثر شهرهای ما در المان های میادین فقیر هستند و شهرداران باید هرچه زودتر اقدامات لازم را در خصوص اجرا و احداث المان های شهری انجام دهند.
گورانی ادامه داد؛ مسئله مهم دیگر که باید در اجرای مبلمان به آن توجه داشت، مناسب سازی معابر برای استفاده معلولین است .
مدیر معماری و شهرسازی استان هرمزگان با اشاره به بازآفرینی شهری گفت: یکی از طرح هایی که در این زمینه آغاز شده بازآفرینی در محله چاهستانی های بندرعباس است که می¬تواند در همه شهرهای استان نیز صورت گیرد، بدیهی است اینگونه بازآفرینی بافت های فرسوده منجر به افزایش روحیه و نشاط در ساکنین این محلات میشود و همچنین دستگاه های مختلف مخصوصا" شهرداری می توانند خدمات رسانی بیشتری به این محلات داشته باشند .
وی خاطرنشان کرد : درآمدهای دولتی کفاف عملیات عمرانی شهری را نمی دهد ، لذا شهرداری ها باید بتوانند خودشان کسب درآمد کنند ، پروژه های مشارکتی و پروژه های گردشگری ظرفیت های خوبی برای کسب درآمد هستند که باید شهرداران نگاه ویژه ای به آن داشته باشند

تصاویر
  • المان های شهری باید ریشه در هویت شهری شهرها داشته باشند
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها