احداث هزار کیلومتر راه روستایی یک کار جهادی بی نظیر در هرمزگان بوده است/راه هاي شرق هرمزگان براي اجراي پروژه هاي بزرگ بهبود يابد

 احداث هزار کیلومتر راه روستایی یک کار جهادی بی نظیر در هرمزگان بوده است/راه هاي شرق هرمزگان براي اجراي پروژه هاي بزرگ بهبود يابد

استاندار هرمزگان گفت: احداث هزار کیلومتر راه روستایی یک کار جهادی بی نظیر در استان بود و درخواست داریم کمک شود تا احداث هزار کیلومتر دوم هم در استان آغاز شود تا بتوانیم راه های روستاهای بالای 20 خانوار در هرمزگان را تکمیل کنیم.
شنبه، 07 مرداد 1396 | امتیاز: Article Rating

ه گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست بررسی وضعیت پروژه های راهسازی استان هرمزگان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با بیان اینکه انتظار این است که به سمت واگذاری کارها به بخش غیردولتی برویم، عنوان کرد: باید از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی به نحو مناسبی در اقدامات عمرانی بهره ببریم.
وی ادامه داد: در این دولت با همت خوبی که صورت گرفت، هزار کیلومتر راه روستایی در طول یک سال در هرمزگان احداث و بهسازی شد که امید زیادی در میان مردم ایجاد کرد.
استاندار هرمزگان افزود: احداث هزار کیلومتر راه روستایی یک کار جهادی بی نظیر در استان بود و درخواست داریم کمک شود تا احداث هزار کیلومتر دوم هم در استان آغاز شود تا بتوانیم راه های روستاهای بالای 20 خانوار در هرمزگان را تکمیل کنیم.
جادری تصریح کرد: دولت و مجلس باید کمک کنند اعتبارات مناسبی در بخش عمران و به خصوص راهسازی اختصاص یابد.
وی به دیگر طرح های مهم راهسازی در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: تکمیل و بهسازی 35 کیلومتر از جاده میناب – جاسک و احداث 50 کیلومتر بزرگراه کوه مبارک – جاسک از جمله این پروژه هاست و با توجه به اینکه قرار است در کوه مبارک پالایشگاه هرمز و شهرک صنعتی ایران و چین احداث و هزاران نفر در آن منطقه مشغول به کار شوند نیاز است زیرساخت مهم راه برای این پروژه ها در شرق هرمزگان ایجاد شود.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: احداث کمربندی بندرخمیر، احداث پنج زیرگذر در جاده دهنو و سرخون در شهرستان بندرعباس و احداث بزرگراه ساحلی بندرعباس به تیاب که مسیر بندرعباس به میناب را کاهش می دهد از دیگر درخواست ها در این زمینه است.
جادری خاطرنشان کرد: پرداخت مطالبات پیمانکاران استان نیز باید مورد توجه قرار گرفته و جهت بهبود روند پروژه ها انجام شود.
هرمزگان طي سال جاري در اولويت ساخت راه هاي كريدور ساحلي منطقه جنوب كشور قرار دارد
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز در این نشست با بيان اينكه یکی از ظرفیت های کشور سواحل خلیج فارس و مکران است، عنوان كرد: به دلیل نبود زیرساخت های حمل و نقلی آن گونه که باید از ظرفیت اين مناطق به طور کامل استفاده نشده است.
وي ادامه داد: کریدور ارتباطي مرز شلمچه تا بندر گوادر در كشور پاكستان در منطقه ساحلی جنوب كشور تعریف شده است و در مناطق مختلف آن در حال کار هستيم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر در قالب اين پروژه از خوزستان تا جاسک در هرمزگان به صورت احداث باند دوم و از جاسک تا بندر گوادر به صورت احداث جاده اصلي، اقدامات در حال انجام است.
خادمي اظهار داشت: در اين پروژه اولویت ما در سال جاري استان هرمزگان است و چون پيش از اين کارهای زیادی در خوزستان و بوشهر انجام شده و امسال بخش های کریدوری را در هرمزگان بیشتر انجام می دهیم.
وي گفت: در حوزه راه روستایی کار خوب و بزرگی در هرمزگان با احداث هزار كيلومتر راه صورت گرفته و آماده كمك در راستاي تكميل اين پروژه در فاز جديد هستيم.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به اقدامات مهم دولت يازدهم در حوزه ساخت راه آهن اشاره كرد و بيان داشت: تا كنون به طور متوسط ساليانه در کشور 200 کیلومتر راه آهن ساخته شده است اما تنها در سال جاری تاكنون 300 کیلومتر ریل گذاری در كشور انجام شده است.
خادمي خاطرنشان كرد: تا پايان سال جاري پنج مرکز استان در كشور به شبکه ریلی متصل خواهند شد.
مديركل راه و شهرسازي هرمزگان نيز در اين نشست با بيان اينكه 50 درصد جمعیت هرمزگان در روستاها ساکن هستند، اظهار داشت: در اين راستا احداث، نوسازی و بهسازی هزار کیلومتر راه روستایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و در طول يك سال اخير اجرایی شد.
غلامحسين شيري افزود: احداث هزار کیلومتر راه در طول یک سال، سه برابر رکورد ثبت شده احداث راه روستايي در طول يك سال در كشور است.
وي گفت: در نظر داریم احداث هزار کیلومتر دوم راه روستايي در هرمزگان را به زودي آغاز کنیم.

تصاویر
  • احداث هزار کیلومتر راه روستایی یک کار جهادی بی نظیر در هرمزگان بوده است/راه هاي شرق هرمزگان براي اجراي پروژه هاي بزرگ بهبود يابد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها