آماده سازی ۳۵۰ هکتار زمین در بندرعباس برای ساخت خانه های ویلایی

 آماده سازی ۳۵۰ هکتار زمین در بندرعباس برای ساخت خانه های ویلایی

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه آماده سازی ۳۵۰ هکتار زمین به اتمام رسیده است، گفت: ۳۵۰ هکتار زمین در اطراف شهر بندرعباس برای ساخت خانه های ویلایی مشخص شده است.
چهارشنبه، 28 تیر 1396 | امتیاز: Article Rating

غلامحسین شیری در جلسه شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه ۴۶ درصد بافت شهر بندرعباس فرسوده است، بیان داشت: خوشبختانه هدفگذاری برای اصلاح بافت فرسوده است.
وی عنوان کرد: ۳۵۰ هکتار زمین درکنار شهر بندرعباس توسط پیمانکار در حال آماده سازی است و قطعه بندی و فاز بندی این اراضی انجام شده است. همچنین مشاوران خوبی برای ارائه طرح های مناسب در حال طراحی است.
شیری اظهارداشت: حدود ۴۸ کیلومتر خیابان برای این ۳۵۰ هکتار مشخص شد و در حال ساخت است، همچنین برای تولید ۱۶۰ کیلومتر جدول کشی با یک شرکت حرفه ای برای تولید جدول قرار داد بسته ایم. قرار شد تمام کیفیت های شهرسازی در این اراضی رعایت شود و کار بی کیفیتی مثل شهرک پیامبر اعظم نمی خواهیم ارائه دهیم.
شیری با بیان اینکه ۶۰میلیارد تومان برآورد هزینه برقرسانی این منطقه است، ابرازداشت: برنامه ریزی برای اسکان دهکهای ۵ تا ۱۰ در ۳۵۰ هکتاری با کاربری منازل ویلایی انجام شده است.
وی افزود: در این منطقه پارکها به صورت تخصصی با توجه به گونه های گیاهی استان طراحی شده است، همچنین ایجاد ۱۶.۶ هکتار دریاچه در این منطقه در نظر گرفته شده است.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، قیمت کارشناسی در این منطقه در فاز اول هر متر مربع۴۵۰ هزار تومان خواهد بود و در فاز های بعدی به صورت پلکانی قیمت افزایش می یابد. از محل فروش این اراضی اعتبار مورد نیاز برای بهسازی و ساماندهی بافت فرسوده در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی افزود: ۱۵۰ هکتار دیگر برای کارمندان دولتی در شهر بندرعباس مشخص کرده ایم که هزینه آماده سازی آن ۱۲۹میلیارد تومان بوده است، کسانی که کارمند دولت در شهر بندرعباس هستند، با حکم کارگزینی می توانند این اراضی را با قیمت هر متر مربع ۲۵۰ هزار تومان تحویل بگیرند. هر ۲۵۰ متر به ۴ خانوار جهت ساخت تحویل داده می شود. این طرح در ۱۰ شهر دیگر استان انجام خواهد شد.
شیری با بیان اینکه مشارکت سایر دستگاه های استان بسیار ضعیف است، بیان داشت: در مسکن مهر با مشکلات زیادی روبرو هستیم و متاسفانه حمایت و همکاری دستگاههای متولی در ارائه خدمات در شهرک پیامبر اعظم راضی کننده نیست.

تصاویر
  • آماده سازی ۳۵۰ هکتار زمین در بندرعباس برای ساخت خانه های ویلایی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها