28 بهمن 1398
En | 
بررسی طرح تفصیلی چارک در کمیسیون ماده پنج/ پیش‌بینی جمعیت 5 هزار نفری برای چارک در افق ۱۴۰5

بررسی طرح تفصیلی چارک در کمیسیون ماده پنج/ پیش‌بینی جمعیت 5 هزار نفری برای چارک در افق ۱۴۰5

تاریخ انتشار: 1398/10/26|   بازدید: 23 |  print
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: طرح تفصیلی شهر چارک پس از تصویب طرح جامع این شهر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تأیید در جلسات کمیته فنی کمیسیون ماده پنج، در کمیسیون ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، ابراهیم رستم گورانی در تشریح جزئیات طرح تفصيلي شهر چارک گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، این شهر در سال 95 داراي 4066 نفر جمعیت بوده است كه در افق 1405 با محدوده اي به ميزان 323 هكتار و جمعيت 5707 نفر پيش بيني شده است .

گورانی با بیان اینکه این طرح گام مؤثری در راستای اجرای برنامه‌های عمرانی و فعالیت‌های اجرایی شهری در این شهر خواهد بود، افزود: با توجه به تصويب اين طرح بتوانيم از ظرفيت هاي موجود در اين طرح ها جهت حل مشكلات شهروندان استفاده نمائيم و از طرفي هم بتوانيم در اين راستا در مباحث خدماتي و سرمايه گذاري و همچنين درآمدهاي پايدار براي شهرداريها استفاده نماييم.
به گفته معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، مهمترين دغدغه هاي اعضاي شورا و شهردار محترم شهر چارک استفاده از اراضي دولتي در بحث مسكوني و خدماتي است كه با توجه به موقعيت شهر مذكور نسبت به جزیره کیش بتوان خدماتي را در اين شهر جهت شهروندان ارائه کنند.
گورانی افزود: تراکم پيشنهادي در اين شهر 12.58 نفر در هکتار است و مساحت حريم پيشنهادي اين شهر نیز 1020 هکتار مي باشد.
وی عنوان کرد: اين شهر با توجه به وجود پتانسيل هاي بالقوه طبيعي از بنادر تاریخی خلیج فارس است که به خاطر نزدیکی آن به جزیره کیش و ساختار بندری و حمل‌و‌نقل دریایی آن، تا حدودی دروازه ورودی گردشگران به جزیره کیش محسوب می‌شود لذا نقش و عملكرد غالب آن گردشگري ديده شده است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد