28 بهمن 1398
En | 
طرح الحاق روستای لشتغان به محدوده بندرخمیر تصویب شد

طرح الحاق روستای لشتغان به محدوده بندرخمیر تصویب شد

تاریخ انتشار: 1398/10/02|   بازدید: 80 |  print
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: با توافق اعضای کمیته انطباق شورای‌عالی شهرسازی‌ و‌معماری، طرح الحاق روستای لشتغان به محدوده شهر بندر خمیر تصویب شد.
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان،گورانی معاون شهرسازی و معماری این اداره کل عنوان کرد: این طرح پس از درخواست مکرر اهالی و شورای اسلامی مبنی بر انحلال روستا و با توجه به حذف کد آبادی روستای لشتغان و قرارگیری در حریم شهر، در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان مبنی بر الحاق به شهر به عنوان یک ناحیه منفصل قرارگرفت.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان تشریح کرد: این طرح پس از درخواست مکرر اهالی و شورای اسلامی مبنی بر انحلال روستا و با توجه به حذف کد آبادی روستای لشتغان و قرارگیری در حریم شهر، در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان مبنی بر الحاق به شهر به عنوان یک ناحیه منفصل قرارگرفت.

وی در تشریح جزئیات طرح الحاق روستای لشتغان به محدوده شهر بندر خمیر، گفت: با توجه به تاکید استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان درخصوص تائید الحاق روستای لشتغان به بندرخمیر در جلسه آذر ماه سال 1393 و همچنین بند 3 ماده 2 قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال 1389 مجلس شورای اسلامی، روستای مذکور با مساحت 194 هکتار در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی تائید و به شورای برنامه ریزی و توسعه استان جهت تصویب ارسال شد.

ابراهیم رستم گورانی با بیان اینکه شورای برنامه ریزی در اواخر سال 97 این طرح را مورد تصویب قرار داد، اظهار کرد: طرح پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان به کمیته تطبیق شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد و این کمیته در آذرماه 98 تشکیل جلسه داد و پس از بررسی، طرح مورد موافقت کلیه اعضاء قرار گرفت.

گورانی اضافه کرد: با تصویب این الحاق ،مشکلات ساخت و ساز ، محدوده عملکردی شهرداری و همچنین خدمات رسانی به شهروندان این محدوده تسهیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: این الحاق نیازمند طرح تفصیلی است که در دستور کار این اداره کل و شهرداری بندرخمیر قرار دارد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد