| 10 July 2020
En | 
 آغاز بازنگري طرح تفصيلي شهر ميناب
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خبر داد:

آغاز بازنگري طرح تفصيلي شهر ميناب

تاریخ انتشار: 2019/08/11|   بازدید: 140 |  print
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از آغاز بررسي بازنگري طرح تفصيلي شهر ميناب خبر داد.
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، آرش رضایی عنوان کرد: اجرای اين طرح با همكاري شهرداري ميناب و راه و شهرسازي هرمزگان و مشاور ذيصلاح شهرسازي در آبان ماه سال 1395 آغاز شده است.

وی ادامه داد: در راستای بازنگری این طرح، جلسه کمیته فنی كميسيون ماده پنج قانون شورايعالي شهرسازي و معماري در اداره كل راه و شهرسازي هرمزگان برگزار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان افزود: هدف از بازنگري اين طرح ایجاد رابطه ای خوب و پایدار میان افراد جامعه با محیط طبیعی و مصنوعی (انسان ساخت) می باشد.

رضایی گفت: بر همین اساس نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی مردم اين شهر، مهمترین هدف شهرسازی و بازنگري طرح تفصيلي است.

وي خاطرنشان کرد: همچنین بازنگري طرح جامع توسعه و عمران شهر ميناب در آذر ماه 1394 در شورايعالي شهرسازي و معماري ايران مصوب و در بهمن ماه همان سال ابلاغ گرديد و مطالعات و برداشت وضع موجود و پيشنهادي محلات و نواحي مختلف طرح تفصيلي شهر ميناب توسط مهندسين مشاور پويا نقش شهر و بنا انجام و در جلسه هماهنگي كه بدين منظور در مديريت شهرسازي و معماري اداره كل راه و شهرسازي استان با حضور شهردار و مسئول فني شهرداري ميناب و كارشناسان اين حوزه برگزار شد، مورد بررسي قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان بیان داشت: محدوده مورد مطالعات شهر میناب 2948 هکتار و جمعیت وضع موجود آن 70238 نفر می باشد.

رضایی اضافه کرد: بازنگري طرح تفصيلي با توجه به جايگاه و اهميت بسیار زياد شهر ميناب، با رعايت تمام ضوابط و مقررات ملاك عمل و همچنين طرح هاي بالادست تا پايان سال 98 انجام و به مراجع ذيصلاح جهت تصويب ارسال خواهد شد.
  Comments

There is no comment.

Your Name
Email
Website
Title
Comment
CAPTCHA image
Enter the code