| 10 July 2020
En | 
رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی دولتی در استان هرمزگان

رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی دولتی در استان هرمزگان

تاریخ انتشار: 2019/08/03|   بازدید: 208 |  print
مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان بر ضرورت پیگیری تصرفات غیرمجاز در انفال و اراضی ملی و تخریب سازه‌های غیر مجاز احداث شده تأکید کرد.
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان هرمزگان، آرش رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی و عرصه‌های ملی شهرستان بندرعباس در اجرای دو فقره احکام قضائی خبر داد و گفت: اشخاصی در زمین های مورد نظر اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز، احداث بنا و و کاشت نهال کرده بودند که پس از گزارش واحد گشت یگان حفاظت و صدور حکم مراجع قضایی، کارشناسان و عوامل این یگان اقدام به رفع تصرف از اراضی مورد نظر نمودند.
مدیر کل راه و شهرسازی ارزش تقریبی این اراضی را 600 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: برای مراقبت از اراضی ملی یگان‌های حفاظت اداره کل راه و شهرسازی در سراسر استان فعال می باشند و عملیات گشت روزانه حتی در روزهای تعطیل نیز برقرار است.
وی، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون مجموع 50 هزار متر مربع به ارزش یک هزار و 200 میلیارد ریال از اراضی ملی استان که توسط افراد سودجو تصرف شده بود، آزاد سازی شد.
سرهنگ جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور نیز با اشاره به اینکه نیروی یگان قاطعانه با متخلفان و افراد سودجو برخورد می کند، اظهار داشت: با حکم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و اقدام به موقع و پیگیری اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای یگان حفاظت راه و شهرسازی استان و نیز همکاری خوب دستگاه قضایی و نیروی انتظامی این میزان از اراضی ملی شهرستان بندرعباس که توسط سودجویان تصرف شده بود آزاد سازی و به انفال بازگشت.
جواد خردمند یادآور شد: از ابتدای تشکیل یگان حفاظت در استان هرمزگان 578 مورد تصرفات غیر مجاز به مساحت 117 هکتار از سودجویان باز پس گیری شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور ضمن هشدار جدی به متخلفان و فرصت طلبان نسبت به سوء استفاده از اراضی ملی تصریح کرد: مقابله با زمین‌ خواران کوچک و بزرگ همواره در دستور کار یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن قرار دارد و با جدیت در این عرصه گام بر می‌ دارد.
این یگان در برخورد قاطع با پدیده زمین خواری و مقابله با متجاوزان به اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه را در اولویت کار خود دارد.
  Comments

There is no comment.

Your Name
Email
Website
Title
Comment
CAPTCHA image
Enter the code