شماره: 45657
1400/02/07
با حضور وزیر راه وشهر سازی عملیات اجرایی ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی در هرمزگان آغاز می شود
با حضور وزیر راه وشهر سازی عملیات اجرایی ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی در هرمزگان آغاز می شود

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی 10 هزار واحد مسکن ملی در بندر عباس آغاز می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی هرمزگان، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه تولید و عرضه مسکن کشور به شمار می رود، اظهار داشت: در اراضی ۳۵۰هکتاری بندرعباس، ۱۰هزار واحد مسکونی با متراژ ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر مربع ساخته می شود که این واحد ها دارای تاسیسات و زیرساخت های شهری، مسجد، مهدکودک، مدرسه، درمانگاه، کلانتری، ورزشگاه پارک و فضای سبز هستند.

رضایی با بیان اینکه قرارداد ساخت این پروژه ۴۸ماهه است ولی طبق برنامه ریزی انجام شده باید ۳۸ماهه تحویل داده شود، عنوان کرد: واحدهای مسکونی پروژه ۳۵۰ هکتاری بندرعباس در قالب ۶۰۵ بلوک ساختمانی طراحی شده که نیازمند سرمایه گذاری بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهر بندرعباس با پشتیبانی مالی اراضی ۳۵۰ هکتاری منجر به ارتقا کیفیت زندگی در بافت های هدف شهر می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین اظهار داشت: پروژه مسکونی تجاری دریای نورکه به‌صورت مشارکتی با بخش خصوصی با ۸۸میلیارد تومان سرمایه گذاری به مرحله بهره برداری رسیده و مرکز تجاری ۲۵۰واحدی گامبرون که برای خدمات رسانی به شهرک پیامبراعظم (ص) احداث شده است، فردا با حضور وزیر راه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: آغاز عملیات اجرایی پل پیامبر اعظم (ص)وکلنگ احداث ۲۵۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن نیز در شهرک پیامبراعظم (ص) به زمین زده می شود.
حق انتشار محفوظ است ©